Podlahové potěry II: Cementový potěr

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 4

 1. Nový potěr na starý beton v bytu napsal:

  Dobrý den,
  potřebuji na starém podkladním betonu (1960) kuchyňského koutu v 1+kk navazujícího na parkety obytné části udělat nový potěr namísto vybouraného starého. Plocha je ve tvaru tlustého L o vnějších rozměrech 1,6×2,3 m, noha je široká ca 1 m, spodek L ca 0,6 m, celkem tedy plochy ca 2,3 m2, bez dilatací po obvodu.
  Nevím, zda podkladní beton předtím penetrovat – k dispozici mám penetraci S 2802 Sokrat (penetrační přípravek, ředitelný 1:1 až 1:10), popř. SOUDAL SWS Primer (rychleschnoucí s hloubkovým účinkem).
  Použiju hotovou směs potěru 30 MPa, frakce 0 až 4 mm v pytlích 25 kg, Pro Doma.
  Popsaný kontaktní potěr si prosiji z této směsi sítem 2 mm. Předpokládám, že při uvažovaném poměru (objemovém) cementu a kameniva 1:4 se požadovanému 1:1 přiblížím. Pokud ne, použiji jemnější síto.
  Prosím o informaci, jak dlouho před adhezním potěrem plochu vlhčit, zda adhezní potěr nanášet na mokrý nebo jen vlhký podkladní beton a za jak dlouho potom začít pokládat finální potěr.
  Předpokládám jej míchat v plastovém barelu míchadlem ve vrtačce nabo míchadlem vypůjčeným z půjčovny nářadí. Jeho tloušťka bude v nejtenčím malém místě v rohu a při jedné prostřdní stěně ca 1 cm, naprosto převážná většina plochy ca 2,5 cm, místy 3 cm.
  Záměsové vody mi při vodním součiniteli 0,53 vychází 2 l vody na 1 pytel směsi (25 kg, tedy ca 15 l suché směsi, v níž předpokládám ca 3,6 l cementu). Nevím, zda použít SOUDAL Superplastifikační přísadu Soudaplast (1 l na 200 kg cementu).
  Hranu parket hodlám proti betonu (zejména vodě z něho) izolovat po předchozím již provedeném nátěru asfaltovým lakem ještě samolepicí plastovou páskou, kterou na styku s podkladním betonem zatěsním tmelem.
  Oslovení řemeslníci stále nemají (už několik měsíců) čas a já už taky ne – potřebuji to dělat, abych mohl začít bydlet.
  Děkuji za případné korekce či konkrétní rady, které mi věřím pomohou se s tím zdárně vypořádat, se zájmem a s napětím očekávám Vaši odpověď a přeji Vám příjemný den!
  Jan Votruba *1952, Liberec

 1. 12.6.2014

  […] cementový potěr, […]

 2. 12.6.2014

  […] cementovým potěrům má některé výhody, které v tomto článku také […]

 3. 19.2.2019

  […] cementovým nebo anhydritovým potěrem, […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *