Jak na stěnu přilepit kobercovou soklovou lištu?

Když jsem pokládal lehkou akustickou podlahu z OSB desek, po pokládce koberce jsem na stěny místnosti ještě nakonec připevnil plastovou kobercovou soklovou lištu.

Není to nic složitého, a protože jsme s výsledkem spokojený, napíšu postup a konkrétní název montážního lepidla, které jsem použil.

Nakupujte stavební materiál s dovozem až k vám domů:

ZJISTĚTE AKTUÁLNÍ CENY STAVEBNÍCH MATERIÁLŮ »

Postup lepení kobercové soklové lišty

  1. Nařežeme si ostrým nožem kobercové lišty na potřebné rozměry, obvykle se dodávají v délce 2,5 m.
  2. K lepení jsem použil DEN BRAVEN MAMUT GLUE High Tack šedý 290 ml bez toluenu. Dá se samozřejmě použít i jiné vhodné lepidlo, ale tohle mi bylo doporučeno přímo člověkem, který se pokládkou koberců zabývá. Tyto lepidla se nazývají lidově „tekuté hřebíky“. Jen si dejte pozor na to, aby lepidlo nerozpouštělo materiál plastové kobercové lišty, kterým bývá nejčastěji tvrzené PVC:
  3. Po odříznutí plastového krytu kartuše a našroubování aplikační špičky jsem pomocí vytlačovací aplikační pistole nanesl na kobercovou lištu lepidlo ve dvou pruzích. Pruhy jsem nanášel cca 1 cm od okrajů lišty tak, aby při přitisknutí lišty na stěnu nedošlo k jeho vytlačení mimo lištu. Mezi pruhy jsem ještě nanesl lepidlem vlnovku, tzv. housenku.
  4. Po nanesení lepidla na kobercovou lištu jsem ji krátce přitiskl ke stěně a hned oddělil.
  5. Po 3 až 5 minutách jsem kobercovou lištu opět přitiskl ke stěně a zafixoval jejich polohu, použil jsem k tomu těžší knížky z knihovny, ale dá se použít cokoliv vhodného.
Nanášení montážního lepidla na kobercovou lištu
Nanášení montážního lepidla na kobercovou lištu
Kobercová lišta
Kobercová lišta
SIGA montážní lepidlo
SIGA montážní lepidlo

 


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru