Zásady pro montáž OSB desek na konstrukce střech

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 3

 1. Zdeněk Vávra napsal:

  Dobrý den, řešíme po zabednění OSB deskou střešní plášť. Jak má být nyní provedeno zateplení střechy a montáž sádrokartonu. Sádrokartonář tvrdí že OSB desky budou trpět případnou vlkostí prostupující z místnosti. Bednění bylo montováno z důvodu sklonu střechy kde jsou použity OSB P+D tl.18. Musí být mezy atou a OSB mezera? Moc děkuji, s pozdravem Z.Vávra

  • admin napsal:

   Dobrý den,
   pro bednění z OSB desek bych doporučoval provést tříplášťovou skladbu střešního pláště, tedy se dvěma provětrávanými vzduchovými mezerami. Přeci jen bednění z OSB je difúzně mnohem méně otevřené než například bednění z prken, kde jsou mezery.
   První vzduchovou mezeru budete mít mezi horním lícem tepelné izolace a spodním lícem OSB desek a druhou vzduchovou mezeru mezi pojistnou hydroizolací/fólií a laťováním se střešní krytinou.
   Zde je to celkem hezky vysvětleno: https://stavba.tzb-info.cz/strechy/6869-mate-spravne-vetranou-strechu (pro vás by platil obrázek s tříplášťovou bedněnou střešní skladbou).
   Dimenze vzduchových mezer se stanovuje podle ČSN 73 1901 Navrhování střech.

 2. Sýkora napsal:

  Dobrý den, budu mít pochozí půdu s úložným prostorem. Jak byste prosím vyřešil případnou nežádoucí kondenzaci na osb deskách ? Izolace vatou je zároveň s vrchní hranou vaznic. Mám na vaznice dát ,,rošt,, z latí a osb dát více od kraje, aby vznikla vzduchová mezera ?
  Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *